تخم گشنیز برای دیابت | تخم گشنیز برای مدیریت سطح قند خون

دسته بندی :

ادویه ها و دیابت

تخم گشنیز و دیابت

استفاده از دانه های گشنیز برای مدیریت سطح قند خون؛ دانه های گشنیز نه تنها طعمی بی نظیر به غذا می دهند، بلکه نشان داده شده است که مصرف آنها باعث افزایش جریان خون و بهبود سلامت قلب و سلامت گوارش نیز می شود.

تخم گشنیز و دیابت

نقش تخم گیشنیز در طب سنتی
این ادویه از زمان های بسیار قدیم مورد کشت بوده و از همان گیاهی به دست می آید که برگ های مفید گشنیز را به ما می دهد. در بیشتر موارد، این دانه ها به عنوان ماده پیشگیری کننده از مسمومیت غذایی استفاده می شوند. این دانه ها نه تنها طعمی بی نظیر و جذاب را به غذا می دهند، بلکه نشان داده شده است که مصرف آنها باعث افزایش جریان خون و بهبود سلامت قلب و سلامت دستگاه گوارش نیز می شود. به نظر می رسد، دانه گشنیز همچنین به مدیریت قند خون و کنترل دیابت هم کمک می کند. بیایید ببینیم که چگونه دانه گشنیز در رژیم غذایی روزانه شما به مدیریت موثر دیابت کمک می کند.
مطابق کتاب ادویه های شفابخش تیمی از محققان در تحقیقاتشان خاطرنشان کرده اند که گشنیز درمانی سنتی برای سوء هاضمه، دیابت، روماتیسم و ​​درد مفاصل است. آنها با آزمایش عصاره این ادویه بر روی حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نوع ۲، دریافتند که این ماده باعث کاهش قند خون و افزایش انسولین یعنی هورمون کنترل قند خون می شود.

گشنیز و دیابت


در اینجا چند دلیل وجود دارد که باعث می شود تخم گشنیز به عنوان ادویه ای عالی برای مدیریت موثر دیابت استفاده شود.

مطالعات متعدد نشان داده اند که تخم گشنیز منجر به افزایش تولید انسولین می شود و باعث می شود بدن بتواند به درستی از آن استفاده کند.
دانه های گشنیز همچنین به بهبود متابولیسم کربوهیدرات و افزایش عملکرد هیپوگلیسمیک و به تثبیت قند خون کمک می کنند.
روغن های اساسی موجود در این دانه ها اثرات کاهنده ای در دیابت دارند. این کار هم با افزایش ترشح انسولین از لوزالمعده و هم با فعالیت انسولین مانندشان در سطح سلولی انجام می شود.
این دانه ها باعث جذب مناسب قند می شوند و در نتیجه باعث کاهش چشمگیر سطح قند خون خواهند شد.
تخم گشنیز به بهبود هضم غذا کمک می کند، که جنبه ای اساسی در تثبیت سطح قند خون شما به حساب می آید.
وجود اتانول در این دانه ها در کاهش قند خون موثر است.

نحوه استفاده از تخم گشنیز برای مدیریت سطح قند خون
یکی از بهترین راه های استفاده از دانه های گشنیز، خیساندن آنها به مدت یک شب در آب و نوشیدن این آب درصبح است. این آب می تواند سطح قند خون شما را در طول روز کنترل کند. می توانید دانه های گشنیز را به نوشیدنی ها، برنج و غذا ها و میان وعده های خود بیفزایید تا از فواید آن برای سلامتیتان بهره ببرید.

توجه : مطالب دیابتی پلاس از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

آخرین ویدیوها و صوت ها

مقالات مرتبط +

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *