تاثیر کلم بروکلی بر قند خون ؛ بروکلی یک سلاح مخفی برای مبارزه با دیابت

دسته بندی :

سبزی ها و دیابت

بروکلی و دیابت

بروکلی پر از ویتامین، مواد معدنی و ترکیبات فعال زیستی ست
یکی از بزرگ ترین مزایای کلم بروکلی میزان مواد مغذی آن است. این مواد شامل طیف گسترده ای از ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر و سایر ترکیبات فعال زیستی می شوند.

بروکلی بر قند خون


یک فنجان (۹۱ گرم) کلم بروکلی خام حاوی :
کربوهیدرات: ۶ گرم
پروتئین: ۲٫۶ گرم
چربی: ۰٫۳ گرم
فیبر: ۲٫۴ گرم
ویتامین C: 135٪ از RDI(میزان مصرف روزانه)
ویتامین A: 11٪ از RDI
ویتامین K: 116٪ از RDI
ویتامین B9 (فولات): ۱۴٪ از RDI
پتاسیم: ۸٪ از RDI
فسفر: ۶٪ از RDI
سلنیوم: ۳٪ از RDI

به گفته محققان در زمینه دیابت، بروکلی را می توان یک ابزار پنهان برای مبارزه با دیابت دانست.
براساس تحقیقات انجام شده ، کلم بروکلی دارای ماده ایست که به افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع دو کمک کند تا قند خون و دیابت خود را کنترل کنند.
باید توجه کرد که کلم بروکلی دارای ویژگی های فراوانی است و استفاده از آن در تمامی افراد می تواند گزینه ای مفید برای رژیم غذایی وتندرستی باشد؛ به طور تقریبی دارای ویژگی درمانی مورد نیاز برای میلیون ها نفر انسان در سراسر جهان است.


ماده ای شیمیایی به اسم سولفورافان که در سبزیجات صلیبی مانند گیاه بروکلی و برخی جوانه ها است می تواند توانایی کاهش سطح گلوکز یا همان قند خون درافراد دیابتی داشته باشد و دانشمندان فکر می کنند که سولفورافان شاید بتواند به عنوان یک گزینه جای متفورمین در بعضی از بیماران را به راحتی بگیرید. (تقریبا پانزده درصد از افراد درگیر به دیابت به دلیل مشکلات مرتبط با آسیب کلیوی نمی توانند متفورمین مصرف کنند البته این ویژگی که فرد دیابتی قادر به مصرف متفورمین است یا نه را فقط باید پزشک تان تعیین کند.)
این دو ماده شیمیایی رویکردهای متفاوتی دارند: سولفورافان آنزیم های موجود در کبد را که باعث تحریک تولید گلوکز می شود ، سرکوب می کند، در حالی که متفورمین باعث می شود سلول ها به انسولین حساس تر باشند و گلوکز بیشتری را از جریان خون خارج می کنند.


با وجود بیش از ۲۹ میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع ۲ تنها در ایالات متحده ،که البته این تعداد رو به افزایش هستند ، هر نوع پیشرفتی در این زمینه می تواند بسیاردلگرم کننده باشد.البته قبل از تأیید دارو برای درمان های منظم ، مطالعات بیشتر و دقیق تری مورد نیاز است ، اما تا آن زمان عاقلانه است که مصرف سبزیجات را درحد نرمال و سالم نگه داریم.

توجه : مطالب دیابتی پلاس از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

آخرین ویدیوها و صوت ها

مقالات مرتبط +

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *