تاثیر کاهو بر قند خون ؛ کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو با مصرف کاهو

دسته بندی :

سبزی ها و دیابت

کاهو و دیابت

رژیم های غذایی غالباً کاهوی فراوانی را در خود جای می دهند. زیرا این ماده معده شما را پر کرده و مواد مغذی ضروری مانند فولات و ویتامین های A و K را بدون دادن کالری زیادی برای بدن فراهم می کند. به همین ترتیب، سایر سبزیجات غیر منجمد از جمله کاهو به دلیل دارا بودن کربوهیدرات کم و تأثیرات کمشان بر سطح قند خون، می توانند انتخاب خوبی برای بیماران دیابتی باشند.

کاهو و دیابت

کاهو و خطر ابتلا به دیابت
مطالعه ای نشان داده است که در افرادی که بیشتر از سبزیجات سبز و برگ داری مانند کاهو می خورند، نسبت به افرادی که غالباً این سبزیجات را نمی خورند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمتر است. همچنین حبوبات، سبزیجات زرد تیره و میوه ها نیز با کاهش خطر ابتلا به دیابت همراه بوده اند.

کاهو و قند خون
شاخص گلیسمی تاثیر یک ماده غذایی را بر میزان قند خون شما را تخمین می زند، در این شاخص غذا هایی که نمره کمتری دارند نسبت به غذا هایی که نمره بالایی دارند احتمال افزایش ناگهانی در سطح قند خون را کاهش می دهند. طبق گفته انجمن دیابت آمریکا، کاهو و بیشتر سبزیجات غیر نشاسته ای دارای نمرات بسیار پایینی درشاخص گلیسمی هستند، بنابراین نیازی نیست که نگران این باشید که ممکن است آنها قند خونتان را تا حد زیادی افزایش دهند.

محتوای کربوهیدرات کاهو
یک فنجان کاهو بسته به نوع آن فقط حاوی حدود ۵ تا ۱۰ کالری انرژی و ۱ تا ۲ گرم کربوهیدرات است. هنگام شمارش کربوهیدرات ها، برای یک وعده سبزیجات ۵ گرم کربوهیدرات در نظر گرفته می شود، یعنی میزانی که بسیار ناچیز است مگر اینکه بیش از ۲ فنجان از آن بخورید. به همین دلیل انجمن دیابت آمریکا می گوید شما نیازی به شمارش کربوهیدرات موجود در سبزیجات غیرنشاسته ای مانند کاهو را ندارید مگر اینکه بیش از ۲ فنجان سبزیجات خام یا ۱ فنجان ازین سبزیجات به صورت پخته بخورید.
توصیه ها
انجمن دیابت آمریکا توصیه می کند که افراد دیابتی حداقل روزانه سه تا پنج وعده سبزیجات غیر نشاسته ای میل کنند. انتخاب نوعی کاهو که رنگ تیره تری دارد بهتر از انتخاب کاهو با رنگ روشن است، زیرا کاهو های تیره تر دارای ریز مغذی های اساسی بیشتری نیز هستند.

توجه : مطالب دیابتی پلاس از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

آخرین ویدیوها و صوت ها

مقالات مرتبط +

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *