مصرف کینوا میتواند سطح قند خون را کنترل کند، دیابتی ها کینوا را فراموش نکنند!

دسته بندی :

سبزی ها و دیابت

کینوا و دیابت

کینوا ماده غذایی بسیار سالمی می باشد که در مقایسه با بسیاری از دانه های دیگر، از ارزش غذایی بالاتری برخورداراست.

کینوا و دیابت

کینوا شامل مواد مغذی زیر است:
پروتیین
آنتیاکسیدان ها
مواد معدنی
فیبر
مصرف این ماده غذایی به دلایل زیر می تواند برای افراد دیابتی سودمند باشد:


کینوا دارای شاخص گلیسمی پایینی می باشد.
مصرف کینوا می تواند به افراد مبتلا به دیابت کمک کند تا سطح قند خون خود را بهتر مدیریت کنند.
کینوا یک منبع کربوهیدرات است. به طور کلی کربوهیدرات ها دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند.
اما همه کربوهیدرات ها در بدن عملکرد یکسانی ندارند. برخی به سرعت هضم می شوند و باعث افزایش ناگهانی انسولین و افزایش سریع سطوح گلوکز خون می شوند. کینوا در این گروه نمی باشد.
کینوا حاوی میزان زیادی فیبر می باشد.
و فیبر برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند بسیار مفید است. نصف فنجان کینوا، ٣ گرم فیبر مورد نیاز ما در روز را تامین می کند و این موضوع آن را به منبع عالی از این ماده مغذی تبدیل می کند.
فیبر در حالی که باعث کاهش کلسترول می شود، به حفظ سطح مناسب و پایدار قند خون در بدن نیز کمک می کند، و اثر گذاری انسولین را نیز بهبود می بخشد که همانطور که می دانیم این امر برای افرادی که دیابت دارند بسیار مفید است.
فیبر به کاهش سرعت جذب مواد غذایی کمک می کند، به این معنی که قند موجود در غذا هایی که مصرف می کنید بسیار کندتر از حد معمول جذب خواهد شد.
علاوه بر آن فیبر به کاهش وزن نیز کمک می کند چون به طور طبیعی اشتهای شما را سرکوب می کند و به حفظ احساس سیری در شما نیز کمک می کند.


کینوا غنی از منیزیم است.
کینوا پر از مواد مغذی و مواد معدنی ضروری به ویژه منیزیم است.
منیزیم به چند دلیل مفید است، اگرچه منیزیم به ویژه برای کمک به تنظیم و کنترل سطح قند خون مفید است. اما متخصصان پیوندی مستقیم بین کمبود منیزیم و دیابت نوع ٢ یافته اند.
بنابر این، با افزایش میزان دریافت روزانه منیزیم، شما می توانید میزان حساسیت انسولین خود را نیز بهبود ببخشید و به طور موثر تری سطح قند خون خود را تنظیم کنید.
مزیت دیگر کینوا این است که نسبت به غلات و دیگر پتاسیم بیشتری دارد. و به کاهش فشار خون با متعادل کردن اثرات مضر نمک به کاهش فشار خون کمک می کند.

توجه : مطالب دیابتی پلاس از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

آخرین ویدیوها و صوت ها

مقالات مرتبط +

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *