مدیریت قند خون با شلغم! گیاهی مقوی با خاصیت ضد دیابتی

دسته بندی :

سبزی ها و دیابت


شلغم با نام انگلیسی Turnip در واقع یک نوع ریشه ی خوراکی است، شلغم ها یکی از مهمترین محصولات گیاهی در جهان هستند، زیرا از آن ها برای تغذیه انسان و گاو استفاده می شود

شلغم قند خون

بررسی انواع شلغم
متداول ترین انواع شلغم در قسمت بیرونی به رنگ بنفش ، قرمز یا مایل به سبز بوده و دارای یک قسمت لامپ مانند سفید رنگ – که به آن ریشه یا اندام ذخیره ای نیز گفته می شود، که در بالای زمین رشد می کند و دارای پوستی صاف و بدون ریشه جانبی است.
ریشه ها و برگ های آنکه به عنوان سبزی های شلغمی نیز شناخته می شوند برای خوردن بی خطر هستند و مانند برگ بیشتر سبزیجات به دلیل اثرات که بر سلامتی می گذارند تحسین می شوند.


شلغم ماده ی غذایی بسیارمفیدی است.
مانند سایر سبزیجات خوراکی ، کالری کمی دارد اما مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی را در خود جای می دهد.


تاثیر شلغم بر قند خون و دیابت


ممکن است شلغم به کنترل قند خون کمک کند
مدیریت قند خون برای سلامتی بسیار مهم است ، به ویژه برای افرادی که دیابت دارند ، و مطالعاتی بر روی حیوانات نشان می دهد که شلغم ممکن است دارای اثرات ضد دیابتی نیز باشد.

یک مطالعه ۹ ماهه بر روی موش های صحرایی با قند خون بالا، نشان داد که با درمان از طریق دریافت۴۵میلی گرم عصاره شلغم در هر پوند از وزن بدن (۱۰۰میلی گرم در کیلوگرم) کاهش قند خون و افزایش انسولین صورت گرفت.
این مطالعه همچنین نشان داد که این عصاره به اصلاح سایر اختلالات متابولیکی مرتبط با دیابت مانند کلسترول خون بالا و میزان تری گلیسیریدنیز کمک کرده است.

نتایج مشابه ای پس از آزمایش اثرات ضد دیابتی گیاه شلغم یافت شد.

در یک مطالعه ۲۸ روزه در موش های مبتلا به دیابت مشاهده شد که افرادی که دوز روزانه ۹۰ـ۱۸۰میلی گرم عصاره برگ شلغم در هر پوند (۴۰۰ـ۲۰۰میلی گرم در کیلوگرم) را مصرف کردند ، به طور قابل توجهی دچار کاهش قند خون شدند ، همچنین مجموع سطح کلسترول بد در خونشان نیز کاهش یافت.

هر دو مطالعه موافق هستند که اثرات ضد دیابتی عصاره برگ شلغم و شلغم ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد ، از جمله:
کاهش غلظت قند در خون
کاهش تولید گلوکز (قند) توسط کبد
کاهش جذب کربوهیدرات

با این حال برای تثبیت این اثر گذاری بر روی انسان به تحقیقات بیشتری احتیاج است.
ممکن است اثرات ضد التهابی داشته باشد
التهاب با بسیاری از بیماریهای مزمن مانند ورم مفاصل ، سرطان و فشار خون بالا و ناشی از سخت شدن شریان ها همراه است.

شلغم و دیابت

سایر مزایای بالقوه برای سلامتی
ریشه ها و برگهای شلغم ممکن است مزایای دیگری نیز برای سلامتی داشته باشند از جمله:

ممکن است به مدیریت وزن کمک کند. شلغم از سبزیجات کم کالری و غیر نشاسته ای با شاخص گلیسمی پایین است ، بنابراین خوردن آن حداقل تأثیر را بر روی قند خون شما دارد. طبق تحقیقات ، این خصوصیت ازداشتن وزن سالم نیز پشتیبانی می کند.
ممکن است سلامت استخوان ها را ارتقا بخشد. ویتامین K نقش مهمی در متابولیسم استخوان بازی می کند و مطالعات نشان می دهد که گلوکوزینولات ها می توانند بر شکل گیری استخوان تأثیر مثبتی بگذارند.
ممکن است از کبد شما محافظت کند. مقداری آنتوسیانین ها و ترکیبات گوگرد، مانند گلوکوزینولات ها نیز در شلغم مشاهده شده است که اثراتی بر محافظت از کبد دارند.

یک فنجان (۱۳۰گرم) شلغم خام حاوی:

کالری: ۳۶
کربوهیدرات: ۸گرم
فیبر: ۲گرم
پروتئین: ۱گرم
ویتامینC: ۳۰٪ از ارزش روزانه (DV)
فولات: ۵٪ DV
فسفر: ۳٪ DV
کلسیم: ۳٪ DV
با این وجود، برگ ها حاوی مقادیر مغذی حتی بالاتری نیز هستند ، و ۱ فنجان (۵۵گرم) برگ شلغم خرد شده حاوی :

کالری: ۱۸
کربوهیدرات: ۴گرم
فیبر: ۲گرم
ویتامین K: ۱۱۵٪ ازDV
ویتامینC: ۳۷٪ از DV
ویتامینA: ۳۵٪ ازDV
فولات: ۲۷٪ DV
کلسیم: ۸٪ DV
ریشه ها و برگ ها منابع بسیار خوبی از ویتامین C هستند که وقتی سطح این مولکول ها در بدن زیاد می شوند ، بدن را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

این ماده مغذی همچنین جذب آهن را بهبود می بخشد و ازسایر مزایای آن میتوان به تنظیم کلسترول خون اشاره کرد.

علاوه بر این ، برگهای شلغم سرشار از ویتامین های محلول در چربی K و A هستند (آن دسته از ویتامین ها که بدن شما هنگام مصرف چربی ها بهتر جذب می کند.)

ویتامین K به عنوان یک عامل در لخته شدن خون نقش اساسی دارد به این معنی که به جلوگیری از خونریزی بیش از حد کمک می کند. به علاوه ، ویتامین A برای سلامتی چشم ، پوست و ریه بسیار حیاتی است.

علاوه بر این ، برگ ها حاوی مقادیر زیادی فولات هستند ، که به تولید گلبول های قرمز کمک می کند و از اختلال های رشد در دوران جنینجلوگیری می کند .

مزایای شلغم برای سلامتی


با توجه به ترکیبات غذایی موجود در شلغم و برگ هایش، این ماده اثرات و مزایای زیادی برای سلامتی دارد.

ممکن است خاصیت ضد سرطان داشته باشد
شلغم حاوی چندین ترکیب گیاهی مفید و همراه با خاصیت مبارزه با سرطان است.

علاوه بر محتوای بالای ویتامین C ، که ممکن است به جلوگیری از رشد و گسترش سلولهای سرطانی کمک کند ، شلغم سرشار از گلوکوزینولات ها است.
گلوکوزینولات ها گروهی از ترکیبات فعال زیستی گیاهی هستند که تاثیرات آنتی اکسیدانی نیز ارائه می دهند ، به این معنی که آنها اثرات استرس اکسیداتی و که تحریک کننده و سرطان از است را کاهش می دهند.
مطالعات بی شماری نشان داده اند که افزایش میزان گلوکوزینولاتها با کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان ، از جمله سرطان های ریه ، روده بزرگ و روده ارتباط مستقیم دارد.
علاوه بر این ، شلغم حاوی مقادیر زیادی فلاونوئیدها – به طور عمده آنتوسیانین ها –است که نوع دیگری از آنتی اکسیدانها با اثرات ضد سرطان اثبات شده هستند.

آنتوسیانین ها در میوه ها و سبزیجات آبی و بنفش ، مانند شلغم وجود دارند و خوردن آنها به به کاهش ابتلا به بیماری های مزمن کمک میکند.

گلوکوزینولاتها در شلغم به ایندول ها و ایزوتیوسیانات ها تجزیه می شوند ، که هر دوی محصولات جانبی زیستی با خاصیت ضد التهابی همراه هستند.

مطالعات نشان داده است که ایزوتیوسیاناتها با باکتریهای ایجاد کننده بیماری مبارزه می کنند.

در اینجا چند روش برای ترکیب شلغم در رژیم غذایی شما آمده است:
مقداری شلغم آب پز را به دستور تهیه پوره سیب زمینی خود اضافه کنید.
برای تهیه ورق های ترد شلغم ، آنها را به صورت نازک خرد کرده و بپزید.
هنگام کباب کردن یا بو دادن سبزیجات ، شلغم هارا نیز خرد کرده و با سیب زمینی و هویج مخلوط کنید.
می توانید مقداری شلغم رنده شده را به ماست اضافه کنید.
برگ شلغم را میتوانید به صورت تازه و به عنوان سبزی به هراه غذا میل کنید.
تهیه ی شلغم بسیار آسان است و اضافه کردن آنها به بعضی از غذاهای مورد علاقه تان مطمئناً باعث افزایش ارزش غذایی آن ها می شود.

چگونه می توان شلغم را به رژیم غذایی خود اضافه کرد؟

شلغم را می توان هم به صورت پخته و هم به صورت خام میل کرد و علاوه بر این ،برگهای شلغم به سالادها طعم فوق العاده ای می دهند.

آیا شغلم قادر به از بین بردن میکروب ها و باکتری ها است؟

می تواند از بدن در برابر باکتری های مضر محافظت کند
گلوکوزینولات شلغم همچنین به ایزوتیوسیانات ها تجزیه می شود که گروهی از ترکیبات هستند که قادر به مهار رشد میکروبها و باکتری ها هستند.

برای کدام اعضای بدن شلغم مفید است؟

شلغم فواید فراوانی دارد و باید گفت که برای چشم، پوست و ریه بسیار مناسب است و توصیه می شود که مصرف شلغم برای سلامتی بسیار مفید است

توجه : مطالب دیابتی پلاس از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

آخرین ویدیوها و صوت ها

مقالات مرتبط +

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *